| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 270 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 225 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Capacitance | 185 pF |
| Clamping Voltage | 455 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Peak Surge Current | 1.2 kA |
| Voltage Rating (AC) | 175 V |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06356
Ext.Price$0.06356
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06356 | $0.06356 |
| 10 | $0.03178 | $0.31780 |
| 50 | $0.02861 | $1.43050 |
| 100 | $0.02575 | $2.57500 |
| 500 | $0.02318 | $11.59000 |
| 1000 | $0.02086 | $20.86000 |
| 3000 | $0.01947 | $58.41000 |
| 5000 | $0.01817 | $90.85000 |
| 10000 | $0.01695 | $169.50000 |
